Wyszukiwarka (41 produkty)

Podkategorie

Nie ma możliwych opcji dla filtru

Marka

Galeria Sztuki

Kartki z reprodukcjami są sprawdzonym sposobem propagowania słynnych dzieł sztuki. Często stosowane były jako pamiątka z wystawy lub prezent z życzeniami dla kochających sztukę adresatów. Piękna stylistyka, mistrzowskie pióro i idylliczna tematyka drugiej połowy XIX wieku w stylu francuskiego akademizmu lub angielskiej epoki wiktoriańskiej przyczyniła się do tego, że kartki z reprodukcjami stały się wyszukanym sposobem przekazywania życzeń, podziękowań i gratulacji na całym świecie. Szczególnie są mile widziane przez miłośników sztuki.


Kartki z reprodukcjami scen idyllicznych

Kobiety, dzieci, zwierzęta - to tematyka pięknych obrazów zdobiących część kolekcji zawierających kartki z reprodukcjami w naszym katalogu produktów. Przedstawiamy autorów niektórych dzieł:

·         Arthur John Elsley (1860-1952) - autor portretów oraz idyllicznych scen z dziećmi. To były popularne tematy obrazów w Anglii drugiej połowy XIX w. Powstawały na zamówienie nie tylko królowej Wiktorii, ale także licznych przedstawicieli klasy średniej.

·         Leon Bazile Perrault (1832-1908). Ważnym elementem twórczości Perraulta była jego wizja dzieci, ukazywana, jak twierdzili krytycy, z "anielską nutą miękkości".

·         Laura Teresa Alma-Tadema (1852-1909) była angielską malarką specjalizującą się w domowych i rodzajowych scenach z kobietami i dziećmi w holenderskim, XVII-wiecznym stylu.

·         William-Adolphe Bouguereau (1825-1905) - francuski przedstawiciel akademizmu. Malował kompozycje figuralne o tematyce religijnej, mitologicznej i historycznej. Znany z idealizowanych portretów kobiecych.

Kartki z reprodukcjami bukietów kwiatów

Kartki z reprodukcjami przedstawiają również kompozycje kwiatów - ulubiony temat malarzy drugiej połowy XIX wieku. Oto niektórzy z nich:

·         George Sheridan Knowles (1863-1931) - brytyjski artysta akademicki. Podobnie jak wielu mu współczesnych łączył swoje formalne wykształcenie akademickie z modą wiktoriańską i nowym stylem impresjonistów.

·         Johannes Chaleye (1878-1960) - malarz, autor wspaniałych obrazów przedstawiających bukiety kwiatów i - co ciekawe - artysta specjalizujący się w koronkarstwie.

·         Raoul Maucherat de Longpre (1843-1911) - poświęcił całe życie naukowym i artystycznym badaniom kwiatów, ze szczególnym uwzględnieniem bzów i róż. Od 1880 roku wystawiał w Salonie Paryskim, a jego prace znalazły nabywców głównie w Stanach Zjednoczonych

Kartki z reprodukcjami w naszym sklepie

W katalogu pod nazwą "Galeria sztuki" znajdziecie Państwo kartki z reprodukcjami znanych malarzy europejskich będące kolekcją Cardellino - firmy pokoleniowej, która istnieje na rynku od ponad dwudziestu lat.

Dowiedz się więcejPokaż mniej

Konto

Menu

Utwórz darmowe konto aby dodawać ulubione przedmioty.

Logowanie