Wyszukiwarka (1 produkt)

Podkategorie

Nie ma możliwych opcji dla filtru

Marka

Zaproszenia na Prymicje, Bierzmowanie

Zaproszenia na prymicję i zaproszenia na bierzmowanie to karnety, które nie zawsze można znaleźć na rynku, a spełnić mogą bardzo ważną dla bohatera każdej z tych uroczystości funkcję. Zaproszenia na prymicję umożliwiają powiadomienie rodziny i najbliższych o mszy, którą po raz pierwszy w życiu odprawiał będzie świeżo wyświęcony młody kapłan. Zaproszenia na bierzmowanie odegra taką samą rolę przy przyjmowaniu sakramentu. W jednym i drugim przypadku wydarzenia te odgrywają wielką rolę w życiu ich uczestników, dlatego zaproszenia są niezbędne, by nadać im odpowiednią rangę.

 


Zaproszenia na bierzmowanie

Zaproszenia na bierzmowanie rozsyła się przeważnie rodzinie i rodzicom chrzestnym. To jeden z ważniejszych sakramentów udzielanych w Kościele katolickim. Może go przyjąć osoba, która została ochrzczona, przystąpiła do spowiedzi i przyjęła eucharystię. Zwykle bierzmowanie udzielane jest młodzieży, jednak mogą je również otrzymać osoby dorosłe, które z jakichś względów nie przyjęły tego sakramentu wcześniej. Bierzmowanie polega na przyjęciu mocy Ducha Świętego i Jego siedmiu Darów: mądrości, męstwa, rady, rozumu, umiejętności, pobożności i bojaźni Bożej. Głównym celem sakramentu jest zatem umocnienie wiary chrześcijańskiej tak, aby osoba wierząca umiała wiarę „wyznawać, bronić i według niej żyć”. Zaproszenia na bierzmowanie ułatwiają organizację tej podniosłej uroczystości.

Zaproszenia na prymicje

Zaproszenia na prymicję młody ksiądz wręcza swoim najbliższym. Zwykle w gronie gości znajdują się rodzice kapłana, rodzice chrzestni, krewni, znajomi i przyjaciele. Jak w przypadku każdej ważniejszej okazji, zaproszenia na prymicję wręczone zostają z odpowiednim wyprzedzeniem, dobre wychowanie wymaga zaś od gości potwierdzenia swojego udziału. Prymicja, z łacińskiego „prima missa”, czyli „pierwsza msza” to – jak sama nazwa wskazuje – pierwsza msza odprawiana przez młodego księdza, zwykle dzień po przyjęciu przez niego święceń kapłańskich. Prymicja odbywa się w rodzinnej parafii neoprezbitera. W celu uczczenia tego uroczystego dnia organizuje się również przyjęcie.

Dowiedz się więcejPokaż mniej

Konto

Menu

Utwórz darmowe konto aby dodawać ulubione przedmioty.

Logowanie