Wyszukiwarka (106 produkty)

Podkategorie

Nie ma możliwych opcji dla filtru

Marka

Walentynki

Kartki walentynkowe niosą przekaz płynący prosto z serca, informują o stanie naszych uczuć i wywołują uśmiech, a często też mocniejsze bicie serca osoby obdarowanej. 14 luty kojarzy się nam ze świętem zakochanych i jest to doskonała okazja by w sposób jawny lub anonimowy przekazać informację odbiorcy o swoich skierowanych w jego stronę uczuciach. Właśnie do tego celu służą kartki walentynkowe - to w nich zakochani piszą o stanie swojego serca. Te zazwyczaj wielobarwne kartoniki żyją jedynie jeden dzień w roku, mimo to dla wielu ludzi są czymś niezmiernie ważnym.


Walentynki - krótka historia

Tradycja wysyłania listów miłosnych podpisanych Twój Walenty lub Twoja Walentynka powstała dużo wcześniej niż znane nam dziś kartki na walentynki, bo aż w średniowieczu. Zapoczątkował ją biskup Terni, św. Walenty, który tak właśnie podpisał swój ostatni przez ścięciem list do ukochanej. Patronem zakochanych stał się w zasadzie już za życia, kiedy to wbrew zakazom cesarza udzielał sakramentu małżeństwa młodym parom, mimo że prawo zabraniało zawierania związków małżeńskim legionistom w wieku 18-37 lat. Cesarz uważał bowiem, że tylko żołnierze bez rodziny są w stanie dać z siebie wszystko na polu walki. Na pamiątkę śmierci biskupa 14 lutego Kościół Katolicki celebruje jego święto. W tym samym czasie na całym świecie trwa romantyczne szaleństwo, w którym prym wiodą zakochane pary, które nie wstydzą się okazywać sobie uczuć. Ogromnym powodzeniem cieszą się w tym dniu kartki na walentynki i słodycze w kształcie serca. Walentynki to także dzień, kiedy wiele osób decyduje się na wyznanie miłości osobom, o których dotychczas jedynie marzyły.

Kartki na walentynki to wyznanie uczuć

Kartki na walentynki zwykle wybierane są z motywami kwiatów, serc lub wizerunkami zakochanych par, również zwierząt w postaci pluszaków. Tym elementom graficznym towarzyszą często nadrukowane gotowe życzenia lub wyznania. Przeważnie kartki na walentynki posiadają też miejsce na dodanie czegoś osobistego. Wiersz czy jakiś cytat bez wątpienia wzbogacą treść tej wiadomości, z której powstanie przekaz spersonalizowany, skierowany do konkretnej osoby.

Kto wysyła kartki na walentynki?

Kartki na walentynki wysyłają sobie zakochani, małżonkowie, narzeczeni. Jest to również sposób zawrócenia na siebie uwagi osoby, która dotychczas nas nie dostrzegała lub traktowała jak zwykłego znajomego. Wysyłajcie więc kartki na walentynki, może poruszycie serce osoby, na której Wam zależy!

Dowiedz się więcejPokaż mniej

Konto

Menu

Utwórz darmowe konto aby dodawać ulubione przedmioty.

Logowanie